ochrona przed koronawirusem

Koronawirus – najnowsze informacje

Koronawirus od tygodni jest na ustach wszystkich. Wiele osób na bieżąco sprawdza najnowsze doniesienia o epidemii i coraz większej liczbie ofiar śmiertelnych. Coraz więcej osób stara się uniknąć zarażenia śmiercionośnym wirusem i zaopatruje się w specjalistyczne maski ochronne. Co wiadomo o rozprzestrzenianiu się koronawirusa? Czy odkryto jego przyczynę? Jak się chronić przed zarażeniem?

Co to jest koronawirus 2019-nCoV?

Koronawirus 2019-nCoV to rodzaj wirusa osłonkowego należący do rodziny koronawirusów. Wykazuje podatność na rozpuszczalniki lipidów. Sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dynamiczna, dlatego warto śledzić ją na bieżąco. Efektem zarażenia jest zakażenie układu oddechowego objawiające się m.in. gorączką, kaszlem, dusznościami.

Zwiększająca się liczba ofiar

Agencja Reuters podała informację przekazaną przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia o aktualnej liczbie ofiar śmiertelnych. Na dzień 9.02.2020 r. odnotowano 811 przypadków zgonów spowodowanych śmiercionośnym wirusem. Jeszcze bardziej niepokojąca okazała się informacja o 89 zgonach w ciągu zaledwie jednej doby. Koronawirus sieje spustoszenie w Chinach i trudno się dziwić, że wiele osób obawia się rozprzestrzenienia wirusa. Na chwilę obecną odnotowano tylko jedną ofiarę śmiertelną spoza granic Chin, jest nią 60letnia Amerykanka. Wcześniej, ofiary śmiertelne koronawirusa  odnotowano na Filipinach i w Hongkongu.

Kraje zagrożone epidemią

Według najnowszych doniesień koronawirus poza Chinami odnotowano już w 30 krajach w tym:

  • w Japonii
  • w Tajlandii
  • w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
  • w Korei Południowej
  • w Australii
  • w Indiach
  • na Filipinach.

W Polsce nadal nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem, ale biorąc pod uwagę, że zachorowania odnotowano już w takich krajach europejskich jak Francja, Włochy, Finlandia czy Niemcy, lepiej wcześniej zaopatrzyć się w skuteczne maski ochronne.

Chiński przysmak przyczyną epidemii?

Wciąż prowadzone są badania nad przyczyną epidemii koronawirusem. Najnowsze odkrycie naukowców może pomóc w walce ze śmiercionośnym wirusem. Aktualnie badacze z South China Agricultural University odkryli związek pomiędzy łuskowcami a przenoszeniem wirusa z nietoperzy na ludzi. Wcześniej sądzono, że koronawirus jest przenoszony bezpośrednio, jednak naukowcy zauważyli, że to właśnie ssaki pokryte łuskami są przyczyną rozwoju epidemii? W jaki sposób? Łuskowce należą do najbardziej zagrożonych wyginięciem ssaków i jednocześnie do cenionego w Chinach… przysmaku. Jak się okazuje, łuskowce można kupić nielegalnie w niektórych miejscach. Naukowcy z chińskiego uniwersytetu dowiedli, że szczep genomu wirusa jest praktycznie taki sam, jak u osób zakażonych. Informacja o związku pancernych ssaków nie została jeszcze potwierdzona, ale jest duża szansa, że właśnie odkryto przyczynę epidemii koronawirusa. Gdyby potwierdziły się ustalenia chińskich, mogłoby to znacznie pomóc w walce z epidemią. Pozostaje jednak czekać na kolejne informacje i mieć nadzieję, że jak najszybciej uda się poznać przyczynę, a co za tym idzie zatrzymać śmiercionośnego wirusa.

Jak się chronić przed zakażeniem?

W naszym kraju na chwilę obecną nie odnotowano przypadku zakażenia koronawirusem, jednak nie oznaczo to, niebezpieczeństwo nie istnieje. Bliskość zachorowań w krajach europejskich budzi słuszne obawy. Najlepszym sposobem unikania zakażenia śmiercionośnym wirusem jest unikanie kontaktu z zarażonymi osobami. W obecnej sytuacji rozsądne będzie odwołanie podróży do krajów gdzie rozprzestrzenia się epidemia i podjęcie odpowiednich środków zaradczych. Warto pamiętać o unikaniu dużych skupisk ludzi i częstym myciu rąk preparatami przeciwbakteryjnymi. Wiele osób nie ma możliwości unikania zatłoczonych miejsc np. podróżujących na co dzień do miejsca pracy, w takim wypadku idealnym rozwiązaniem są specjalistyczne maski ochronne. Warto sprawdzić jakość wykonania oraz sprawdzić czy posiadają odpowiednie atesty przed dokonaniem zakupu. Maski przeciwbakteryjne chronią przed zarażeniem wirusem oraz różnego rodzaju bakteriami. Maska ochronna to doskonały sposób aby chronić zdrowie swoje i najbliższych przed koronawirusem i innymi groźnymi wirusami i bakteriami.

3m maski ochronne, koronawirus, koronawirus ochrona, maseczki na koronawirus, maska antybakteryjna, maska na koronawirus, maska ochronna, maska ochronna 3m, maska ochronna jednorazowa, maska ochronna na twarz, maska ochronna na usta, maska ochronna z filtrami, maska ochronna z filtrem, maski ochronne, maski przeciwwirusowe, ochrona przed koronawirusem

0