Ochrona przed koronawirusem

Koronawirus – jak się chronić?

Epidemia koronawirusa z Wuhan zbiera coraz większe żniwo, jak podaje Chińska Narodowa Komisja Zdrowia w ciągu doby przybywa ponad 80 ofiar śmiertelnych niebezpiecznego wirusa. Przypadki zakażenia zanotowano już w 30 krajach, w tym również w krajach europejskich jak Finlandia, Francja,Włochy i Niemcy. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób szuka skutecznego sposobu ochrony przed groźnym wirusem. Unikanie zatłoczonych miejsc, stosowanie masek przeciwwirusowych czy szybka interwencja medyczna w razie niepokojących objawów, mogą skutecznie chronić przed koronawirusem.

Unikanie zagrożenia

Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, lepiej unikać kontaktu z osobami zakażonymi. W Polsce nie odnotowano jeszcze przypadku zakażenia koronawirusem, ale w każdej chwili może się to zmienić, dlatego zaleca się odwołanie wyjazdów do krajów, gdzie potwierdzone są przypadki zakażenia koronawirusem. Kontakt z osobą zakażoną może mieć bardzo poważne skutki, dlatego zaleca się stosowanie specjalistycznych masek przeciwwirusowych, które znacznie zmniejszają ryzyko. W wielu prowincjach chińskich noszenie maski ochronnej na twarz jest absolutną koniecznością i podstawowym sposobem ochrony przed koronawirusem. Warto również unikać dużych skupisk ludzi, aby nie narazić się na kontakt z groźnym wirusem. W przypadku konieczności podróży do krajów z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa, należy zaopatrzyć się w środki do mycia rąk o działaniu przeciwbakteryjnym oraz w specjalne maski ochronne na twarz.

Właściwa higiena

Specjaliści zalecają częste mycie rąk specjalnymi preparatami antybakteryjnymi w celu ochrony przed groźnym koronawirusem. Warto również ograniczyć dotykanie twarzy, a zwłaszcza ust, ponieważ na dłoniach znajduje się najwięcej groźnych dla zdrowia bakterii i wirusów. Używanie maski antywirusowej pozwala również ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem. Warto jednak wiedzieć, że szukając informacji:maski ochronne allegro, maski przeciwwirusowe apteka, maski ochronne gdzie kupić, należy sprawdzić czy posiadają odpowiedni certyfikat ochrony. Przed wirusami chronią jedynie maski przeciwwirusowe oznaczone N95 lub FFP2, zakup maski ochronnej na twarz bez certyfikatu mija się z celem, ponieważ nie gwarantuje ochrony przed wirusami, w tym koronawirusem.

Maska ochronna koronawirus – jak stosować?

Wybór odpowiedniej maski przeciwwirusowej jest bardzo istotny z punktu widzenia ochrony przed koronawirusem. Przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym czy hurtowni medycznej warto dokładnie zapoznać się z właściwościami oraz prawidłowym użytkowaniem maski ochronnej na usta. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przed zakażeniem koronawirusem chroni właściwe korzystanie z maski przeciwwirusowej. Okazuje się, że zakładanie, noszenie, a nawet zdejmowanie maski antywirusowej ma istotny wpływ na skuteczność ochrony. Warto więc pamiętać o kilku zasadach :

  1. Przed założeniem maski przeciwwirusowej dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub środkiem na bazie alkoholu.
  2. Przyłóż maskę ochronną na usta i nos w taki sposób aby szczeliny między maską a twarzą były minimalne.
  3. Górna taśma maski na twarz powinna być umieszczona na górze głowy, a dolna taśma powinna być umieszczona poniżej uszu. Należy pamiętać, że taśmy nie mogą być skręcone.
  4. Nigdy nie używaj ponownie maski ochronnej jednorazowego użytku.
  5. Pamiętaj o wymianie maski przeciwwirusowej na nową po upływie czasu podanego przez producenta lub gdy maska ochronna stanie się wilgotna.
  6. Zdejmując maskę przeciwwirusową unikaj dotykania przedniej części. Zużytą maskę należy wyrzucić do kosza na śmieci, a następnie dokładnie umyć ręce.

Stosowanie się do powyższych zasad zapewni skuteczną ochronę przed koronawirusem. Maska ochronna z odpowiednim certyfikatem, odpowiednia higiena i unikanie osób zakażonych pozwolą skutecznie chronić się przed groźnym w skutkach zakażeniem.

jak stosować maseczkę ochronną, jak używać maseczki na twarz, maseczki na koronawirus, maska antybakteryjna, maska na koronawirus, maska ochronna, maska ochronna jednorazowa, maska ochronna na twarz, maska ochronna na usta, maska ochronna z filtrem, maski ochronne, maski przeciwwirusowe

0