• Strona główna
płyn z jonami srebra do dezynfekcji

Płyn z jonami srebra, czyli jak zadbać o czystość masek ochronnych!

Epidemia koronawirusa postawiła nas w zupełnie nowej sytuacji. Musimy bardziej zwracać uwagę na higienę i prewencję antywirusową. Dopóki chodzenie w maskach, półmaskach lub przyłbicach będzie konieczne, dopóty niezbędne staje się odpowiednie zabezpieczenie samych maseczek. Jak je czyścić, prać? W jakiej temperaturze? Które detergenty wybrać, aby nie zaszkodziło to naszemu zdrowiu i jakości maseczki? Wiele osób dezynfekuje powierzchnie spirytusem i różnymi produktami na bazie alkoholu, które znajdzie w domowych łazienkach. Szkoda Twoich perfum, zostaw wodę toaletową, płyn do dezynfekcji masek, zawierający jony srebra to lepsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce – liczba zachorowań w polskich miastach – Warszawa, Wrocław, Bydgoszcz, Toruń, Poznań, Łódź

Koronawirus stał się tematem numer jeden ostatnich miesięcy. Pandemia, która ogarnęła zasięgiem już niemal cały świat przysparza wielu państwom kłopotów, hamuje gospodarkę i co najważniejsze, zbiera żniwo śmierci wśród ludzi. Epidemia wirusa, która wybuchła w Chinach stosunkowo szybko przeniosła się również do Europy oraz na inne kontynenty, w tym do Ameryki czy Afryki. Koronawirus dotarł także do Polski, jest on już obecny we wszystkich województwach. Mimo, że Polska jak i inne państwa podejmują środki, które mają zapobiegać rozwijaniu się epidemii, i my sami musimy zadbać o naszej zdrowie oraz izolację w najbliższym czasie. COVID-19 można przechodzić bezobjawowo ale w trudniejszych przypadkach, szczególnie u osób chorych przewlekle oraz starszych może on ona prowadzić nawet do śmierci. Poniżej informacje na temat rozwoju epidemii w Polsce, w poszczególnych regionach, wprowadzanych przez Polskę rozwiązaniach oraz  kilka wskazań, które pomogą Ci ograniczyć ryzyko zachorowania na COVID-19.

Czytaj dalej

Koronawirus na świecie – Chiny, Niemcy, Hiszpania, Polska – jak państwa radzą sobie z epidemią?

Koronawirus to jeden z największych problemów w obecnym czasie. Do tej pory na całym świecie stwierdzono ponad 954 tysięcy przypadków zachorowań, w tym 700,700  przypadków jest aktywnych. Do dziś, od początku pandemii w Polsce potwierdzono 2633 przypadki zakażenia, nie żyje 45 osób. Sytuacja jest bardzo trudna w państwach takich jak Włochy czy Hiszpania, w każdym z tych dwóch państw odnotowano bowiem już ponad 110  tysięcy przypadków. Tendencja wzrostowa widoczna jest w dalszym ciągu szczególnie w Hiszpanii, gdzie odnotowuje się najwięcej nowych zgonów. 1 kwietnia w ciągu doby odnotowano tam 950 osób zmarłych. W Hiszpanii tak jak i w Polsce obowiązują pewne obostrzenia – dd dwóch tygodni są tam zamknięte restauracje, a także te sklepy, które nie sprzedają artykułów pierwszej potrzeby. Zamknięte zostały tam także szkoły i uniwersytety. Z domu nie można wychodzić bez powodu. Drugie państwo w Europie, które odnotowuje największą liczbę przypadków to Włochy. Na terenie całych Włoch ograniczono przemieszczanie się komunikacją publiczną, wjazd do Włoch i wyjazd z nich są możliwe tylko w uzasadnionych przypadkach, obowiązuje zakaz przemieszczania się poza granicę gminy zamieszkania. We Włoszech zawieszono wszystkie zgromadzenia, zamknięto także restauracje i puby. Wstrzymana została także działalność produkcyjna i przemysłowa. Zamknięto szkoły, przedszkola, uniwersytety oraz parki, ogrody publiczne i place zabaw. Poza Europą, najwięcej przypadków odnotowuje się obecnie w USA, obecnie całkowita liczba stwierdzonych przypadków zachorowań na COVID-19 w tym państwie to ponad 215 tysięcy osób. 

Czytaj dalej

zapobieganie covid 19

Koronawirus: mapa – skąd się wziął koronawirus, gdzie jest, potwierdzone przypadki na świecie, sytuacja w Europie

Koronawirus jest już obecny w niemal wszystkich państwach na świecie. Do tej pory (03.04.2020) potwierdzono wystąpienie jego przypadków w 204 państwach i terytoriach. Mimo, że epidemia rozpoczęła się w Chinach to w stosunkowo szybkim czasie rozprzestrzeniła się na wszystkie regiony globu. Obecnie najwięcej zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa, zanotowano w Stanach Zjednoczonych, Włochach, Hiszpanii, Niemczech oraz Chinach. Największa śmiertelność obserwowana jest w Hiszpanii, Włoszech i USA. Szacuje się, że łączna liczba zachorowań na koronawirusa na świecie przekroczyła już 1 mln osób. Poniżej najważniejsze informacje o koronawirusie – skąd się wziął, gdzie są potwierdzone przypadki jaka jest sytuacja w Europie oraz w Polsce.

Czytaj dalej

maski na covid 19

Koronawirus w Polsce i na świecie – jak się roznosi, jakie daje objawy, jak się go leczy – wszystko co powinieneś o COVID-19

Koronawirus na całym świecie zbiera coraz większe żniwo. Jednym z centrów epidemii jest Europa, w której najwięcej przypadków stwierdzono w państwach takich jak Włochy czy Hiszpania. Coraz większa zachorowań widoczna jest w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Z epidemii powoli wychodzą Chiny, które są państwem, gdzie pojawiły się pierwsze przypadki. Wuhan, chińska miejscowość w której zanotowano te pierwsze zachorowania stało się światowym symbolem początku epidemii. W Polsce liczba zachorowań ciągle rośnie, pojawiają się również ofiary śmiertelne. W tym czasie niezwykle ważne jest posiadanie rzetelnych, sprawdzonych informacji na temat tej nowej odmiany wirusa jak i tego jak koronawirus się rozprzestrzenia i jak chronić się przed zachorowaniem na chorobę jaka wywołuje – COVID-19. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych informacji na temat SARS-Cov-2, chorobie jaką jest COVID-19 oraz metod jej leczenia i zapobiegania zachorowaniom.

Czytaj dalej

maski covid-19 w Polsce

Koronawirus w Polsce – objawy i leczenie. Jak uchronić się przed zachorowaniem na COVID-19?

Koronawirus to najpopularniejszy temat ostatnich miesięcy. Szybkość jego rozprzestrzeniania się oraz liczba zachorowań dają powody do poważnych obaw zarówno o zdrowie swoje jak i najbliższych. Jako, że COVID-19 jest chorobą wirusową wywoływaną właśnie przez koronawirusa można jej zapobiegać poprzez stosowanie podstawowych zasad higieny, w tym mycie rąk mydłem lub alkohol min. 60-70%, preparaty do dezynfekcji i inne wirusobójcze, a co najważniejsze pozostawanie w dystansie od innych osób. W tym trudnym okresie zachorowań istotne jest korzystanie również ze środków ochronnych, które pomagają uchronić nas przed rozprzestrzenianiem się wirusów. Sprawdź jakie charakterystyczne objawy mogą wskazywać na zachorowanie na COVID-19 oraz jak leczyć tę chorobę oraz skutecznie jej zapobiegać.

Czytaj dalej

0